Loading...

sobota, 29 grudnia 2012

Dobre szkolenia dla dekarzy

         Dobrze wyszkolony i doświadczony dekarz to podstawa. Nie każdy jednak ma możliwość i czas na szkolenia i dokształcanie się w ośrodkach szkoleniowych. Jednak idąc za potrzebą cywilizacji, powstają liczne warsztaty i punkty szkoleń, w trosce o dobry fach i doświadczenie dekarza. Nie inaczej dzieje sie w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy, które skupia w swoich ramach firmy dekarskie z całego kraju. Z biegiem czasu PSD zauważyło, że istnieje ogromna potrzeba stworzenia ośrodka doskonalenia dekarzy, w związku z czym nie długo czekać aż sami stworzyli halę, w której otworzono taki właśnie ośrodek doszkalania dekarzy. 
        Miejsca do zajęć praktycznych, nauka teorii i praktyki, nowe maszyny dekarskie i dobre wyposażenie szkoleniowe - to wynik wieloletnich starań o dekarza i jego warsztat techniczny. Poza zajęciami teoretycznymi, młodzi adepci sztuki dekarskiej mogą liczyć na praktyki w firmach dekarskich zrzeszonych w Towarzystwie, a to dobra i praktyczna szkoła dla dekarza i oczywiście możliwość zdobycia pracy po zakończeniu praktyk. PSD ma w swoich szeregach Mistrzów, którzy prowadzą szkolenia i kursy zawodowe oraz mają uprawnienia do zakładania firm w UE. Oddział mazowiecki PSD stara się wypromować Ośrodek Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie i jednocześnie zachęcić młodzież do nauki w klasach o profilu: dekarz i blacharz.
       Bardzo ważną rolę w działalności Ośrodka Kształcenia zajmuje organizacja szkoleń dla dekarzy z całego kraju. Dzięki takim szkoleniom każdy zainteresowany może uzupełniać już posiadane kwalifikacje oraz nabywać coraz to nowe i pełniejsze umiejętności w zawodzie dekarz i blacharz pod okiem specjalistów i doradców technicznych z firm producenckich. Ośrodek Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie jest z pewnością jednym z najlepiej wyposażonych tego typu obiektów w Polsce. Na zaplecze szkoleniowe ośrodka składa się kilkadziesiąt stelaży szkoleniowych przystosowanych do prezentacji produktów pokryciowych we wszystkich technologiach dostępnych aktualnie na rynku. Nawet zaginarka staje się jednym z głównych przedmiotów nauki. Budowa, konstrukcja i sposób użytkowania to wszystko czego powinni wiedzieć dekarze pracujący w zawodzie. 

        Podejmując naukę w ośrodku szkolenia, każdy kursant ma do dyspozycji szereg narzędzi i urządzeń. Liczne narzędzia ręczne, mechaniczne i pneumatyczne, windy dekarskie, automaty do bicia łat, palniki gazowe oraz narzędzia ciesielskie, ale także i różne egzemplarze typowo dekarskich urządzeń, a jednym z nich i podstawkowym jest właśnie zaginarka. W szkoleniach biorą także udział przedstawiciele firm dekarskich, którzy dzielą się swoim doświadczeniem, umiejętnościami i szkolą adeptów dekarstwa do przyszłego zawodu. To dobre doświadczenie dla kursantów, zobaczyć jak dobrym i solidnym można być fachowcem. I dobrze przecież jak jest z kogo brać przykład i czerpać motywację do pracy.
        W Ośrodku Kształcenia Dekarzy PSD, każdy z zainteresowanych może uzyskać tytuł Czeladnika bądź Mistrza uczestnicząc w Kursie, ukończenie którego pozwala na otrzymanie państwowego świadectwa potwierdzającego posiadane kwalifikacje z zakresu sztuki dekarskiej.

      Czasem nawet przy organizacji wszelkich konkursów, uczestnik może wykazać się swoją wiedzą i zdobytymi umiejętnościami, a jest o co walczyć. Można wygrać narzędzia dekarskie, które na pewno posłużą do późniejszej pracy w zawodzie. Jak widać zatem plusów jest wiele, wystarczy tylko chcieć i zdobywać dodatkową wiedzę, a reszta sama przyjdzie z czasem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz