środa, 6 marca 2013

Zimowe zmagania dekarzy

        Zimowe sporty stały się pasją i rozrywką dla wielu młodych ludzi. Coraz częściej, nie tylko prywatnie, ale i zawodowo, a od kilku już lat służbowo widać na stokach zawodników w różnym przedziale wiekowym. Branżowe zawody narciarskie to doskonała okazja do integracji środowisk branżowych, zawarcia nowych kontaktów i wyrobienie sobie nowych znajomości.
      Rumuni, Polacy i Słowacy okazali się najlepszymi zawodnikami IV Narciarskich Mistrzostw Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup organizowanych przez firmę Fakro, wicelidera światowego rynku okien dachowych. W dniach 14-16 lutego na stokach Jaworzyny Krynickiej o najwyższe miejsca na podium walczyło siedemdziesięciu uprawiających narciarstwo dekarzy z jedenastu krajów Europy.
IV edycja mistrzostw pokazała, że ta branżowa, sportowa impreza zyskuje sobie coraz liczniejszą rzeszę zagranicznych fanów. Swoje drużyny oprócz Rumunów, Polaków i Słowaków wystawili Belgowie, Holendrzy, Słoweńcy, Brytyjczycy, Węgrzy. W tym roku po raz pierwszy zmieniono formułę spotkania. Zawodnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach: jazda slalomowa na nartach i snowboardzie oraz jazda na sankach po torze saneczkowym. Sportowa, branżowa impreza przeradza się w olimpiadę sportów zimowych Winter Sports Olympics. Takie spotkania to dobry moment na różnorakie rozmowy. Maszyny dekarskie i inne sprzęty nabierają zupełnie innego światła.
      Spośród kilkudziesięciu zawodników reprezentujących dziewięć krajów Europy, startujących w slalomie gigancie, w męskiej kategorii najlepszy okazał się Rudolf Sebest ze Słowacji. Drugie miejsce zdobył Luka Venisnik ze Słowenii. Trzecie miejsce zajął reprezentant Rumunii – Teodorescu Mihai. Wśród pań najlepszą lokatę uzyskała reprezentująca Rumunię Adriana Dulacioiu. Drugie miejsce przypadło w udziale Słowence, Katarinie Bracun, trzecie miejsce zajęła przedstawicielka Słowacji Zuzana Sebestova. Spośród kilkunastu uczestników startujących w rywalizacji na sankach uplasowali się kolejno, w klasyfikacji męskiej, Marian Dan (Rumunia), Marek Ściurka (reprezentujący Wielką Brytanię) oraz George Cojocaru (Rumunia). W kategorii kobiecej: Zuzana Sebstova (Słowacja), Anna Wieteska (Polska) oraz Anna Deran (Polska). Rywalizacja na snowboardzie wyłoniła kolejnych zwycięzców. Kategoria męska: Marian Dan (Rumunia), Dawid Abramczyk (Polska), Mihai Teodorescu (Rumunia), oraz w kategorii kobiecej Horvath Ildiko (Węgry), Emilia Olszewska (Polska) i Eszter Varga (Węgry). W klasyfikacji drużynowej we wszystkich trzech kategoriach najlepsza okazała się Rumunia, kolejno uplasowały się Polska i Słowacja.
Narciarskie Mistrzostwach Świata Dekarzy to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji fachowców z branży dekarskiej. Rokrocznie zawodom towarzyszy konferencja z udziałem przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Dekarzy, która patronuje mistrzostwom.
Podczas konferencji przedstawiciele Międzynarodowej Federacji omawiali tematy związane ze strategią i aspektami technicznymi na kolejne lata, zwłaszcza jeżeli chodzi o nowe standardy i nowe, innowacyjne sposoby funkcjonowania. Spotkanie stanowiło forum dyskusji i wymiany doświadczeń fachowców związanych ze światową branżą dekarską. Zaginarka stała się jednym z głównych tematów wiodących. Jej innowacyjność, zastosowanie i potrzeba produkcji.

Zarówno mistrzostwa jak i konferencja już na na stałe wpisały się w kalendarz międzynarodowych wydarzeń dekarskich. To nie tylko okazja do integracji europejskiego środowiska dekarskiego. Spotkanie sprzyja planowaniu wspólnych przedsięwzięć oraz zawiązywaniu międzynarodowych przyjaźni. To także okazja do rozmów o nowych produkcjach, szansa na zareklamowanie nowe narzędzia dekarskie czy pokazanie nowej i najlepszej konstrukcji czy pytania na temat zaginarki. Powodów do spotkań jest wiele, a jeśli można je jeszcze połączyć z przyjemnym spędzeniem czasu, to tym bardziej powinno się organizować takie przedsięwzięcia. 
 



IV Narciarskie Mistrzostw Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup relacjonowali dziennikarze prasy branżowej z Polski, Belgii, Czech, Słowacji, Holandii i Węgier.
 
(źródło: FAKRO)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz